Uruchomienie Web Server – Easy E4

Otworzyć albo utwórz nowy projekt zawierający program sterownika EASY E4 .

Okno projektu easySoft

Przejdź do zakładki Projekt znajdującej się na pasku w lewym dolnym rogu okna, a następnie wybierz zakładkę Web Server

Zakładka Web Server

Pierwszą czynnością po przejściu do zakładki Web Server jest aktywowanie serwera poprzez zaznaczenie opcji Web serwer aktywny. Spowoduje to wyświetlenia okna, w którym należy ustawić hasło do głównego konta webserwera o nazwie admin. Opcjonalnie można dodać również dwa inne konta. Pole hasła dla kont pojawią się po wpisaniu nazwy użytkownika.

Ustawienie haseł dla kont webserwera

Kolejnym krokiem jest konfiguracja ustawienie webserwera. Należy zaznaczyć opcje zawsze aktywny, następnie odznaczyć opcję Szyforwanie SSL/TLS aktywne, co powinno spowodować automatyczną zmianę wartości pola Port HTTP z 443 na 80.

Konfiguracja ustawień webserwera

W sekcji Aktywne znaczniki(zapis) należy określić zakres znaczników przekaźnika swobodnie programowalnego, którch wartość będzie mogła być modyfikowana z poziomu webserwera. Ostatnia rzeczą jest ustawienie jest zaznaczenie pola Odczyt zezwolenia WE/WY. Opcjonalnie w sekcji Ochrona przed dostępem można ustawić uprawnia uzytkowników, jeżeli w punkcie 3 zdecydowano się na ich utworzenie. Zaznaczenie pola Dozwolony anonimowy dostęp do odczytu umożliwia odczyt wartości zaników z webserwera bez konieczności logowania.

Pn. - Pt. / 8:00 - 16:00

Godziny pracy biura

+48 694-663-717

Infolinia

biuro@automatykavpn.pl

Wsparcie techniczne

Korzystając ze strony akceptujesz

Politykę prywatności X