Wirtualna sieć prywatna (Virtual Private Network) to inaczej tunel (czyli połączenie między dwoma odległymi komputerami za pomocą sieci Internet) przez który przesyłane są szyfrowane dane. Przesył danych pomiędzy hostami (komputerami, sterownikami) następuje w sposób przezroczysty, to znaczy pośrednie węzły (np. routery, serwery) są nie widoczne.


Ok – teraz zastanawiasz się do czego miałoby być Ci to potrzebne?
i słusznie!


Rozwój technologi i sterowników przemysłowych spowodował, że nie rzadko urządzenia znajdują się w dość znacznej odległości od siebie – a może nawet w różnych częściach Polski, Europy czy świata. Potrzebujemy monitorować zdalnie stan sterowników PLC, klimatyzatorów, urządzeń fotowoltaicznych i wielu innych maszyn – przy zachowaniu określonego poziomu bezpieczeństwa przy przesyłaniu danych. Często przesyłane dane są za pośrednictwem innych, często różnych usług sieciowych pracujących w różnych standartach. Ok, ale jak to zrobić?


Wtedy przychodzi nam z pomocą tunelowanie VPN. Usługa umożliwiająca utworzenie bezpiecznego „tunelu” którym będą przesyłane zaszyfrowane dane.
Możesz tą usługę wykorzystać do:

  • • łączenia sieci różnego typu (Modbus, Profinet, Ethernet, itp.),
  • • przesyłu informacji z różnych działów firmy do jednego,
  • • zabezpieczania przesyłania danych,
  • • uzyskania zdalnego nadzoru na przykład w rozwiązaniach inteligentnego domu,

albo po prostu podłączyć kamerkę IP, żeby zobaczyć co robi twój pies w ogrodzie jak jesteś w pracy - to VPN idealnie odnajdzie się w tych rozwiązaniach, eleminując wiele problemów.


Zapraszam Cię więc do zapoznania się z ofertą a następnie wybierz optymalną dla siebie opcję spośród wielu: SMART , SMART 100, SWITCH. W przyszłości również udostępnimy naszym klientom wersje rozbudowane SMS oraz SCADA. Zachęcamy Cię do przetestowania dobrej usługi w przystępnej cenie.

Pn. - Pt. / 8:00 - 16:00

Godziny pracy biura

+48 694-663-717

Infolinia

biuro@automatykavpn.pl

Wsparcie techniczne

Korzystając ze strony akceptujesz

Politykę prywatności X