Na tej stronie znajdziesz typowe konfiguracje VPN wykorzystywane w praktyce.


Jeśli potrzebujesz połączyć:
komputer – 1 sterownik PLC - #Praktyczna0, #Praktyczna1
komputer – 1 kamera IP - #Praktyczna0, #Praktyczna1
komputer – rejestrator IP do monitoringu - Praktyczna0, #Praktyczna1
komputer – wiele sterowników PLC (wiele VPN – umożliwia podłączenie do 250 urządzeń do routera końcowego ) - #Praktyczna0, #Praktyczna2
komputer – wiele sterowników PLC (jeden VPN – umożliwia podłączenie tylko 1 urządzenia do routera końcowego ) - #Praktyczna0, #Praktyczna3
telefon z Androidem - z urządzeniem - #Praktyczna4

#Praktyczna0 - OpenVPN GUI
Instrukcja zawiera informacje w jaki sposób skonfigurować OpenVPN na komputerze. Krok po kroku instrukcja prowadzi nas poprzez podstawowe elementy jak:
- skąd pobrać program?
- w jaki sposób go zainstalować?
- jak przetestować połączenie w praktyce?
Ten rodzaj połączenia w praktyce wykorzystywany jest bardzo często: od testowania połączenia z urządzeniem, diagnostykę czy monitoringu.

#Praktyczna1 – jedno urządzenie.
Jest to najbardziej typowe rozwiązanie z przedstawionych i wykorzystywane w praktyce w 90%. Dzięki tej instrukcji jesteś w stanie skonfigurować połączenie z sterownikiem PLC, czy też połączenie z kamerą.

#Praktyczna2 – połączenie panel HMI – wiele urządzeń (wiele VPN).
Ten typ połączenia wykorzystujemy jeśli chcemy „zbierać” informacje z wielu punktów do jednego zbiorczego. Instrukcja zawiera informacje na temat konfiguracji routerów końcowych oraz routera zbiorczego.

#Praktyczna3 - połączenie panel HMI – wiele urządzeń (jeden VPN).
Rozwiązanie analogiczne jak #Praktyczna2 z tą różnicą, że na punktach końcowych może być podłączone tylko jedno urządzenie za routerem. Instrukcja zawiera informacje na temat konfiguracji routerów końcowych oraz routera zbiorczego. *W praktyce ciężkie w implementacji ale sporadycznie wykorzystywane.

#Praktyczna4 – konfiguracja Android OpenVPN.
Dostęp na żywo z telefonu w dzisiejszych czasach to podstawa - solucja jak skonfigurować VPN na telefonie z Androidem, żeby prawidłowo działał.

#Praktyczna5 – kamera IP (jeden VPN)
Przykładowa instrukcja jak skonfigurować typową kamerę IP z marketu pod działanie z automatykaVPN. Rozwiązuje problem ze stałym adresem IP i kwestiami bezpieczeństwa.

Instrukcje nie wskazują jedynej prawidłowej konfiguracji, ale umożliwiają osobom początkującym na prawidłowe przygotowanie urządzeń do pracy.
Wzorcem do opisów były routery firmy MikroTik - wAPLTE.

Pn. - Pt. / 8:00 - 16:00

Godziny pracy biura

+48 694-663-717

Infolinia

biuro@automatykavpn.pl

Wsparcie techniczne

Korzystając ze strony akceptujesz

Politykę prywatności X